Stavebné puzdrá pre zasúvacie dvere poskytujú v interiéri vďaka svojmu spôsobu otvárania vytúženú úsporu miesta, bezbariérový priechod a variabilitu prepojenia miestnosti.
Puzdro pre zasúvacie dvere tvorí priechodný otvor a plechovú „kapsu“, ktorá v stene nahrádza časť priečky. Moderné technologické spracovanie puzdier umožňuje ich usadiť v atypických rozmeroch alebo s nadčasovou hliníkovou konštrukciou a sklenenou výplňou. „Všetky naše modelové rady puzdier vyrábame vo variante STANDARD pre jednodverové krídlo, a KOMFORT pre dvojkrídlové dvere,“ hovorí Petr Paksi, obchodný riaditeľ spoločnosti J.A.P. Slovakia, výrobca dizajnových dverných systémov. Aké typy puzdier existujú?
Jednoduché, hladké línie, nadčasový vzhľad a dizajnová čistota… To sú poznávacie znamenia stavebného puzdra AKTIVE, ktoré nemá viditeľné obložky. „Toto puzdro je prispôsobené tak, aby ho bolo možné úplne zabudovať do priečky a schovať pod finálnu povrchovú úpravu, a to vrátane skrytej konštrukcie, nahradzujúcej dverné obložky,“ uvádza Petr Paksi. Variáciou pre toto minimalistické riešenie je stavebné puzdro EMOTIVE, ktoré má namiesto klasickej zárubne subtilný hliníkový rámček, lemujúci dverný priechod. Dizajnový medzistupeň medzi stavebnými puzdrami s obložkou a bez obložky potom predstavuje stavebné puzdro LATENTE, kedy zárubňa síce zostává viditeľná, ale je zapustená do jednej roviny so stenou.
Variantom ideálnym pre interiéry v klasickejšom štýle je tradične pojaté puzdro NORMA s obložkovou zárubňou. „Toto puzdro vyrábame okrem typu STANDARD a KOMFORT tiež vo variante PARALELL pre dve krídla, ktoré sa zavierajú paralelne za seba. Špeciálnym variantom je puzdro UNIBOX, ktoré umožňuje zasúvať dvoje susediace dvere do jedného stredového puzdra medzi dvomi miestnosťami,“ vysvetľuje Petr Paksi. Je tak ideálnym riešením pre menšie interiéry, kde nie je dostatok priestoru pre dve puzdra vedľa seba.
Ľahká preprava i skladovanie v malom priestore – to sú hlavné benefity skladacieho obložkového stavebného puzdra PROFIKIT, ktoré je vytvorené tak, aby ho bolo možné dodať na stavbu v rozloženom stave. „Pri skladovaní a nakladaní tak zaberie až 6x menej miesta ako bežné stavebné puzdro a je vďaka tomu ideálnym riešením do malých priestorov s horšou prístupovou cestou, kde by ste sa s bežným puzdrom nevytočili,“ objasňuje Petr Paksi z J.A.P. Slovakia. Puzdro sa potom skladá priamo na stavbe a nie je na ňom nič zložitého – všetko funguje na princípe jednoduchého zasunutia a zacvaknutia predchystaných spojov.
Viac na www.jap.sk.